قهوه کنیا تخمیری

کشور:

Kenya

منطقه:

Nyeri

خاستگاه:

Kirinyaga

مزرعه:

Mwaisunga

کشاورز:

Small Holder

ارتفاع:

1900 - 1310

پردازش:

Fermented Natural

تنوع:

SL28, SL34

طعم یادها:

توت سیاه, گُلی,

مناسب برای:

Espresso and Brewing

550,000 تومان2,000,000 تومان

توضیحات

قهوه عربیکا کنیا تخمیری

این قهوه که از دانه‌های آن از زیرگونه‌های SL28 و SL34 هستند٬ با استفاده از روش تخمیر٬ پس از برداشت٬ میوه های چیده شده به همراه خاک ارگانیک در بشکه های تخمیر٬ فرآوری میشوند.

این قهوه در ماه های ابتدایی سال ۲۰۲۴ توسط کشاورزان مزرعه کایری  (Kairi) برداشت و توسط متخصصین تیم ما انتخاب و مستقیماً به کارگاه TDS منتقل شده.

مزرعه کایری که در قسمت شرقی منطقه کریانگا قرار دارد٬ دارای خاکی آتشفشانی است که باعث غنای طعمی قهوه می‌گردد. این مزرعه از ارتفاع ۱۳۱۰ تا ۱۹۰۰ واقع شده و با توجه به میزان بارش (۱۵۱۸ میلیمتری در سال ) که در دو فصل مرطوب سال اتفاق می‌افتد، باعث رشد و بلوغ کامل میوه‌های قهوه می‌گردد. 

مزرعه داران کایری دو بار در سال قهوه‌های خود را با دست برداشت می‌کنند و پس از دست‌چین کردن، آنها را با دقت زیادی تفکیک کرده و دانه‌های معیوب را برای بالا بردن محصول نهایی جدا کرده و با یک روش فرآوری تخمیری خاص که با استفاده از خاک این منطقه انجام می‌شود٬ گوشته‌ی میوه را از دانه نهفته در آن جدا می‌کنند و دانه ها را در زیر آفتاب قرار داده و خشک می‌کنند. 

این دانه‌ها توسط متخصصین ما در حراجی‌ سالانه قهوه کنیا انتخاب و خریداری شده و به ایران منتقل گشته تا در کارگاه رُست ٬TDS رُست و ارائه شوند.

محصولات مشابه